Poslanecká sněmovna dnes schválila novelu zákona o provozu na pozemních komunikacích. Ta mimo jiné obsahuje také ustanovení o bezpečném předjíždění cyklistů. Obdobné pravidlo, které ukládá povinnost předjíždět cyklisty právě ve vzdálenosti 1,5 metru, již bylo uzákoněno mimo jiné v Německu, Španělsku nebo Francii. V dalších evropských zemích se takový návrh projednává.
Nový zákon dává policii do rukou nástroj, jak předejít případům, které dnes často končí vážným zraněním nebo dokonce smrtí. Novelu musí ještě potvrdit Senát.
Více informací naleznete na www.dobramesta.cz.

Poslanci dnes schválili bezpečný odstup při předjíždění cyklistů 1,5 metru
